Rozhovor s Mlynkym

19.02.2019 10:01

Ako hodnotíš účinkovanie Barabérov vo 1. Varta lige?

Cieľ dostať sa do play off sme nesplnili a tak nie som spokojný. Ani sme sa k tomu len nepriblížili. Nepodarilo sa nám ani raz vyhrať.

Skončili ste na poslednom mieste, čo bolo príčinou?

Ja si myslím, že príčin bolo viac. Na strane vedenia i hráčov. Mne sa nepodarilo na prvý krát zvládnuť výber trénera. Týždeň pred ligou došlo k zmene na tomto dôležitom poste. To potom chcelo viac času, kým si to sadne. Okrem toho som zle rozhodol, že keďže máme veľa futbalistov, jeden tréning bude stačiť. To potom chýbalo najmä na kondícií najmä u tých, čo futbal nehrávali. Výber 5 posíl mi vyšiel tak na 30%.

 Samotní hráči nezvládli posun o ligu vyššie. Bolo až ťažko uveriteľné aký mali prístup. Mimo ihriska (tam to začínalo) sa niektorí neboli schopní ani včas ospravedlniť, že neprídu či meškajú. Následne bizardné dôvody vynechávania tréningov a z toho vyplývajúca nízka účasť na tréningoch (62%) pričom niektorí hráči boli pod 30%. Navyše zopár hráčov nezvládalo  vyššiu súťaž mentálne, buď nízka sebadôvera alebo naopak prehnané sebavedomie. Potom sme na ihrisku robili veľa ľahkých chýb.

Našiel by si aspoň niečo pozitívne na tejto sezóne?

A veru áno. Nič nie je čierne alebo biele. Mne sa celkom pozdával kolektív, ktorý sa v Ačku vytvoril. Sú tam zdravé doberačky a hlavne vedia medzi seba pustiť nových hráčov. Okrem toho tá partia odohrala niekoľko dobrých polčasov, ktoré nás na tribúne bavili. Nemôžem nespomenúť našich fanúšikov a výjazd do Trnavy. Pozitívne je, že tých čo ostali poznáme teraz lepšie, vieme ako sa chovajú pod tlakom a čo môžeme od nich očakávať.

Spomenul si trénera, teraz je nim Peter Kafún. Bude v klube pokračovať.

Áno. Kafuho som oslovil v priebehu súťaže. Reálne nemal skúsenosti s trénovaním. Svojej role sa zhostil čelom. Jeho najsilnejšie soft zručnosti sú listening a komunikácia. Priestor na zlepšenie má najmä v influencingu. Hard skills teda v tomto prípade znalosť futsalu naberá rýchlo. Má potenciál aj moju dôveru.

Čo bude teda ďalej? Idete do baráže?

Do baráže nejdeme. Ako klub však ideme ďalej. Hráčom som komunikoval moju víziu, ktorá bude reálna iba vtedy ak ju budeme žiť všetci. Bolo pre mňa zaujímavé pozorovať ako na ňu reagovali hráči. Od reakcie „budem bojovať s tebou“ až po „končím v klube“. Na hráčov, ktorí odišli sa nehnevám, úplne chápem ich dôvody. Avšak budem mať na pamäti, že klub opustili, chceli ísť kratšou cestou. My sa chceme do ligy vrátiť, ale nie hneď. Raz nám už návrat trval 10 rokov. Uvidíme koľko to bude teraz. Cieľ máme do 5 rokov. Avšak verím, že poučení a teda múdrejší. Dôležitá je aj ekonomika klubu, bez peňazí to nejde. Preto veľká vďaka našim sponzorom. Samozrejme aj všetkým chlapcom, ktorí mi pomáhali organizačne zvládnuť admin povinnosti v lige.

Ako bude teda vyzerať káder?

Tréner Kafu ma ťažkú úlohu. V prvom rade vybrať z tých hráčov, ktorí chcú pokračovať. Následne doplniť chýbajúci počet do 13+2. Chceli by sme opäť aj omladiť. V podstate ideme od znovu. Veľa ľudí sa mi čuduje prečo to ešte robím. Niekedy sa čudujem aj ja sám sebe, ale mám to proste rád. Robím to 20 rokov. Je to lekcia života.

Koľko tímov budete mať ?

Pre sezónu 2019/2020 iba jeden Atím. Do budúcna viac vrátane mládežníckeho tímu. Teda pardon, ešte aj tím L40. Zlatí chlapci v zlatých dresoch opúšťajú 1. BA ligu.

V lige 40 máš aké ciele?

Tak v prvom rade to bude pre nás nová súťaž. Hrá v nej veľa dobrých hráčov. Ja hlavne teraz riešim káder. Keďže nechcem nechať nič na náhodu, už teraz mám hráčov preddohodnutých tak, aby nás bolo 11+2. Pôjdeme od zápasu k zápasu, ale kto ma pozná vie, že ja už neviem hrať len tak, zo srandy. Pokúsime sa hrať hore. Na druhej strane uvidíme aká je kultúra v tej súťaži. Hádať sa či dokazovať si to už nie. Po roku sa rozhodneme či nás to tam bude baviť.

Tento rok oslavujete 20 rokov existencie, čo chystáš ?

V prvom rade očakávam, že Labi Cibo a Brčo ma pekne poťahajú za tie roky. Chystáme v októbri Bál Baraberov, kde budú pozvaní aj mnohí hostia či bývalí hráči. Bude to veľká party plná prekvapení.

 

(c) VM 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode