12. kolo KPPB - 4FSC Karpatia UK 1:2 (0:2)

Kan. bodovanie: Čermák (Horvát)
Karty: Čuhár (ŽK)
Zostava: Horvát – Čuhár, Mlynarovič ©, Matyáš – Csicsay, Torok, Čermák, Cibák
Komentár:

Prvý krát v sa v komentári neobjavý veta, že súper mal počas zápasu hernú prevahu. Nebola by to pravda. Celý zápas sme forsírovali power play s Olim. Veľká škoda, že Oliho skvelé prihrávky priniesli iba jeden gól. Mlynky, ale dnes najmä Mydlo mohli skórovať. Nestalo sa tak a odchádzame z palubovky Karpatie s 0 bodmi, ale so vztýčenou hlavou. Máme strašnú smolu na zranenia a klincom bol Jugošov operovaný zub deň pred zápasom. Naskočiť tak musel Cibo s nedoliečeným kotníkom a musel tak ísť cez bolesť. V zostave sa prvý krát objavila posila Ďuri, ktorý skvele zapadol, vynikal okrem iného rýchlosťou.

13. kolo Program Dubnica - KPPB 6:5 (2:2)

Dátum: 14. 12. 2007
Čas: 19:30
Hala: Šh. v Dubnici
Súper: Program Dubnica
Výsledok: 6:5 (2:2)
Kan. bodovanie: Török, Mikulec, Török, Čermák (Mikulec), Matyáš (Torok)
Karty: Horvát (ŽK), Cibák (ŽK), Török (ŽK)
Zostava: Horvát – Čuhár, Mlynarovič ©, Matyáš – Csicsay, Török, Čermák, Cibák
Komentár:

Tradične začneme čiernou skrinkou pretože pred zápasom sa ozval Thajčan Brčo že si na tréningu v Stupave spravil tažký výron. To znamenalo, že do Dubnice pôjdeme opäť iba 6ti. Cibo tak musel znovu nastúpiť s nedoliečeným kontíkom. Od prvej minúty sme hrali power play a boli sme nebezpeční. Dubnica sa ale ujala vedenia dorážkou do prázdnej. Kontrovali sme brejkom, ktorý famózne vyriešil Ďuri keď mu Míňo pekne odtiahol hráča. Išli sme aj do vedenia ked sa k odrazenej lopte dostal novic v našom drese Pali a strelou pod brvno nedal brankárovi šancu. Následne Cibo vykúzlil prihrávku medzi 2 hráčov pre Mlynkieho, jeho koncovka skončila vysoko nad. Potom sa valil od polky sám na bránu Ďuri a brankár so štastím vyrážal a roh. Tesne pred polčasom Dubnica vyrovnala po zachytení Mlynkieho pasu a nasásledným ukážkovým riešením akcie 3 na 2. Druhý polšas poriadne ani nezačal a prehrávali sme 2:3. My sme ale mali Ďuriho a jeho rýchly brejk pri ktorom ho dvaja hrači faulami atakovali skončil v sieti tak, že Duri stihol dať brankárovi blafák. Krásny gól do prázdenej po indi akcii. To už ale Dubnica začala makať, výsledkom čoho boli 3 góly v našej sieti. Nevzdali sme to a pokračovali sme s Olim hore. Mlynkie prešiel na polsených 6 minút hore na hrot a odohral snaď nanešťastnejšie akcie. Najpr ešte Mydlo korigoval po Paliho rohu, ktorý už voláme signál Komáre J. Potom prišiel prvý Mlynkieho lapsus keď Ďuri opäť školi 2 hráčov, prihral pred prázdnu bránu kde Mlynkie minul lavajdou tyč snáď o 2 centi. Následne dvojička Mlynkie Ďuri a akcia ťuk, ťuk a ťuk až pred prázdnu bránu, ale bohužial na konci bol Mlynkie a tak cinkala iba žŕď. 30 sekúnd do konca vybojoval Pali 10nu, ktorú síce Ďuri nedal ale Míňo pekne dorazil. Na ďalši gól už nebolo času. Súper sa ale musel obávať do konca. Pozitívom je okrem toho, že 6ti dokážene trápiť súperov nasledovný fakt. Nováčkovia Ďuri a Pali skvele zapadli. Navyše Oli chytá skvele.

14. kolo KPPB - Makroteam Žilina 4:2 (0:0)

Dátum: 21. 12. 2007
Čas: 18:30
Hala: Šh. Mladosť
Súper: Makroteam Žilina
Výsledok: 4:2 (0:0)
Kan. bodovanie: Török (Čuhár), Mlynarovič (Cibák), Mlynarovič, Čuhár (Török)
Karty: Matyáš (ŽK), Csicsay (ŽK)
Zostava: Horvát – Čuhár, Cibák, Mlynarovič ©, Török – Matyáš, Mikulec, Bednár, Csicsay (Čermák)
Komentár:

Zápas začal rozpačito, zahrávali sme a to znamená, že Oli je vysunutý, ale tento krát nekoncentrovane stratil loptu a hráč Žiliny z polky trafil iba tyč. V 10 sekunde sme mohli prehrávať. Druhá 4ka o nič lepšie pretože Míňo nabil súperovi ten ale prestrelil dobre postaveného Oliho i bránku. Barabéri stále nič a Žilina viac na lopte. Ďalší samostatný nájazd ale šaman Oli opäť nenechal ani centimeter voľný a tak nebolo kam dať gól. Následne hráč č. 8 peknými sťahovačkami spravil dvoch barabérov a sám pred Olim opäť bez šance. Vychytal ich skvele. V šatni cez prestávku sa čakal vietor, ale riešili sme to ináč. Padali slová v zmysle, že tí si myslia, že tu vyhrajú, zabime ich gólom. Presne tak aj bolo. V 22 minúte Putko typicky potiahol po čiare, spätne našiel Ďuriho a ten nekompromisne hore skóroval. Pár sekúnd na to akciu založil Oli a Cibova fámozne kolmica našla na zadnej Mlynkieho a ten z prvej zasunul na 2:0. potom sa dlho nič nedialo ale 10 min do konca súper korigoval lobom cez Oliho. V 34 min po zlom odkope prestrelili Oliho a bolo 2:2. 30 sekúnd na to mal byť dokončený totálny zvrat pretože Oli vyrazil strelu pred hráča Žiliny a ten už dával do prázdnej, ale Oli sa natiahol tak, že pokryl celý spodok brány a zázračne zachránil. Na Mime ukazal zákrok snov, ale proti Žiline to snaď ani nazakročil človek... Tento zákrok rozhodol, lebo 3 min do konca sa po chybe súpera dostal k lopte Mlynkie a bodlom k tyči skóroval. Súper musel útočiť a to bola voda na mlyn pre rýchlika Ďuriho, keď jeho nájazd riešil prihrávkou pred prázdnu bránku šprintujúcemu Putkovi a ten pečatil výsledok.

15. kolo Bulldogs Poprad - KPPB 3:3 (1:2)

Dátum: 4. 1. 2008
Čas: 19:00
Hala: Aréna Poprad
Súper: ŠK Buldogs Poprad
Výsledok: 3:3 (1:2)
Kan. bodovanie: Mikulec, Csicsay (Mikulec), Csicsay (Mlynarovič)
Karty: Čuhár (ČK), Čermák (ŽK)
Zostava: Horvát – Mikulec, Matyáš, Bednár, Čermák – Matyáš, Čuhár, Mlynarovič ©, Török - Csicsay