Kan. bodovanie: Čermák (Polomský), Mlynarovič (Čermák)
Karty: Čuhár (ŽK), Dostál (ŽK)
Zostava: Horvát – Čuhár, Ondruš, Cibák Dostál (C,) -Matyáš, Polomský, Mlynarovič, Čermák
Komentár:

Zápas o priebežné druhé miesto spĺňal prísne kritériá. Oba teamy predviedli dobrý futsal s množstvom zaujímavých akcií. Prvé striedania boli takticky oťukávacie. Potom ale do hry naskočila naša druhú 4ka a zatlačila súpera. Najprv sme pekne zahrali priamy kop, ale Mlynkieho strelu goalman reflexívne vyrážal na roh, z neho Brčo opäť len do brankára, ale do tretice už Mydlo pekne trafil horny kút (1:0). Aj cibo si pekne narazil o fotra a sám pred brankárom strielal lavajdou do neho. Vedenie nám dlho nevydržalo, už sa nám zdalo, že hráč Minimaxu skončí s loptou v aute, ale ten pomedzi Oliho nohy zasunul (1:1). Tesne na to sme faulovali a priamy kop sme neubránili, lebo lopta sa odrazila od múru naspäť k strelcovi a ten nekompromisne do vinkla skóroval (1:2). Toto boli tažké chvíle. 10 minút do konca polčasu sme mali už 5 faulov. V 12 min. sa kopala 10, no tyč nás zachránila. Otriasli sme sa a faulovať musel aj súper. 4 min do konca polčasu mali 5 faulov, no 6ty už nespravili. Opäť sme dobre rozohrali priamy kop, no Mlynkieho efektnú pätičku tesne vyrážal brankár. Naštastie sa nám do polčasu vydaril jeden brejk, Mydlo potiahol a jeho strelu efektne aj efektívne dorážal Mlynkie. V druhej polke sa vysoké tempo udržalo, boli tam rôzne náznaky prečíslení. Obe mužstvá mohli rozhodnúť. Najmä dnes aktívny Mlynkie mohol udrieť. Brankár ho vychytal do tretice, keď jeho strelu bodlom famózne vyrazil na roh. Najväčšiu šancu mal Mlynkie ale po Pepeho akcii, ktorý sa pekne otočil cez hráča, škoda len že jeho prihrávka bola mierne dlhá a Mlynkie tak šmýkačkou pred prázdnou bránou trafil iba tyč. Remízu považujeme za spravodlivé vyústenie tohto skvelého zápasu.

16. kolo KPPB - Pinerola "B" 8:3 (2:2)

Dátum: 10. 02. 2007
Čas: 17:00
Súper: Pinerola "B"
Výsledok: 8:3 (2:2)
Kan. bodovanie:

Dostál, Čermák (Horvát), Csicsay, Mlynarovič (Dostál), Matyáš, Mlynarovič (Matyáš), Čermák, Mlynarovič (Dostál)

Karty:

Dostál (ŽK), Csicsay (ŽK)

Zostava:

Horvát - Dostál (C), Ondruš, Bednár, Csicsay - Sedláček, Matyáš, Mlynrovič, Čermák - Cibák

Komentár:  Pineroláci aj v priamom súboji o priebežné 3. miesto ostali verní svojej hre s piatym hráčom v poli. Menšou zmenou bola variata s naskočením brankára vždy, keď sme mali loptu my. Teoreticky sme sa na hru v pätici pripravovali dobre, otázkou však bolo, či to zvládneme aj na ihrisku. Zápas sme zvládli, nebolo to však jednoduché. Po góloch Pepeho (pred gólom Čičo účinne zabojoval telom) a Mydla (triafal po Oliho vyhodení z tažkej polohy obsadený súperom z polky ihriska z voleja do prazdnej) sme v 8 min. viedli 2:0. Pinerola nič nemenila, stále sa tlačila pred našu bránu v pätici, výsledkom čoho bolo vyrovnanie na 2:2. Druhý gól bol vlástňák (Čičo). Trošku sme sa zľakli, súper stále tlačil a nebyť šamana Oliho polčas sme mohli prehrať. Rozhodujúcim ťahom bolo nasadenie piateho útočníka Ciba do hry (malo sa tak stať skôr!). Naše dva útočné dvojzáprahy to mali náročné, behať medzi tromi hráčmi súpera a tak sme pri točení 5 útočníkov lepšie bránili početnú presilu. Postupne sme pridávali góly. Najprv Laskonka Čičo vybojavol loptu na súperovej polke a do vinkla zakončil. Potom sa pekne cez hráča otočil Mlynkie. Ďalšie 3 góly padli do prázdnej brány. Posledný sme dali po peknej kombinácii a famóznej prihrávke “tatka Baresiho“ Pepeho. Ako poslední sme inkasovali my, čomu ale predchádzala spálená akcia 3 na 1. Jugoš, Foter, Cibo a Maťo dnes nebodovali, hoci za svoj výkon by si zaslúžili.

3:3 (1:3)

Csicsay (Horvát), Bednár (Mlynarovič), Čuhár (Bednár)

Karty:

nikto

Zostava:

Horvát - Dostál (C), Čuhár, Bednár, Csicsay - Matyáš, Polomský, Mlynarovič, Cibák - Čermák

Komentár:

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom takmer bezzubí Barabéri inkasovali tri krát. Druhý polčas bol už o niečom inom. Prvý gól do našej siete padol po rohu, keď Mlynkie nešťastne tečoval strelu tak, že Oli nemal šancu. Keby sa následne Čičo nepresadil 1 na 1, tak polčas prehráme na nulu. Ďalšie dva góly do našej siete padli po individuálnych chybách. Najmä ten na 3:1 nemal padnúť, ibaže Mlynkie zle rozohral na vlastnej polke (ak by sa tak nestalo tak by sme išli traja na jedného) a naopak súper prečíslenie zakončil do prázdnej brány. V druhej polke sme zvýšili pohyb (hlavne ten nám chýbal v prvej). Prinieslo to iba dva góly v sieti súpera. Prvý dával Jugoš po rohu a druhý po peknej akcii prudkou strelou Putko. 7 minút do konca bolo 3:3 a my sme chceli strhnúť víťazstvo na našu strane. S Olim v poli sme zatlačili, gól to však neprinieslo. Naopak, takmer sme do prázdnej inkasovali.

Zostava:

Šimkovič - Dostál (C), Sedláček, Bednár, Csicsay - Matyáš, Ondruš, Mlynarovič, Cibák - Čermák

Komentár:

Skúsený súper zo spodku tabuľky nás prekvapil zodpovednou hrou. Počas zápasu sme si síce vytvorili zopár príležitostí, tie však ostali nepremenené. Musíme však skonštatovať, že aj Budweiser sa do šancí dostával. Ibaže my sme mali v bráne Šimeka a ten sa blysol precíznym výkonom, čoho výsledkom bol shut out. Rozhodli sme 8 minút pred koncom brilantnou akciou Pepeho a Mlynkieho na jeden dotyk, na ktorej začiatku bolo Čičo. Následne mohli súpera doraziť lavajdami Mlynkie a Cibo, no goalman sa vyznamenal. V power play sme neinkasovali a tak si pripisujeme cenné 3 body.

9:2 (2:1)

Bednár (6m), Čuhár (10m), Csicsay (Cibák), Čuhár (Šimkovič), Cibák (Bednár), Čermák (Matyáš), Csicsay (Čuhár), Cibák (Csicsay), Mlynarovič (Matyáš)

Karty:

Cibák (ŽK)

Zostava:

Šimkovič - Dostál (C), Sedláček, Bednár, Csicsay - Matyáš, Čuhár, Mlynarovič, Cibák - Čermák

Komentár:

Proti poslednému mužstvu sme museli bezpodmienečne bodovať. Úvod sme si riadne skomplikovali. Súper sa po dorážke ujal vedenia. Pár krát nás ešte ohrozili, s dobrých pozícií ale netriafali bránu. Zraneného Maťa vystriedal Jugoš a svojou aktivitou stiahol celý team. Do polčasu sme otočili po štandardkách. V druhej polke sme zlepšili pohyb a začali padať góly po premyslených akciách. Vytúženú 10nu sme nedosiahli, lebo útok 2 na 1 pokazil Mlynkie a súper z rebrejku kozmeticky upravoval na 9:2.

20. kolo KPPB - Karpatia "B" 4:1 (1:0)