Kan. bodovanie: Čermák (Polomský)
Karty: Čuhár (ŽK)
Zostava: Horvát – Polomský, Matyáš, Mlynarovič, Čermák – Dostál, Čuhár, Bednár, Csiscsay - Kafún
Komentár:

V extraligovej premiére sme v derby proti Karpatii získali historický bod. Súper mal väčšinu zápasu loptu pod kontrolou, s tým sme však počítali. V druhej polke prvého polčasu sme inkasovali, keď sa útočník pekne otočil a presnou strelou skóroval. Vyrovnanie priniesla Mydlova parádna hlavičke v súboji telo na telo s brankárom. Následne Mlynkie šikovne vyrobil 6tku, ale sám ju nepremenil. V druhej polke gól nepadol, škoda Jugošovej strely po rohu. Celkovo sme si premiéru skutočne užili.

2. kolo KPPB - Program Dubnica 0:6 (0:1)

Dátum: 14. 9. 2007
Čas: 18:30
Súper: Program Dubnica
Výsledok: 0:6 (0:1)
Kan. bodovanie: -
Karty: Bednár (ŽK)
Zostava: Horvát (od 33 Šimkovič) – Čuhár, Dostál, Bednár, Kafún – Polomský, Matyáš, Mlynarovič ©, Čermák - Cibák
Komentár:

V relatívne divácky atraktívnom zápase sme s Dubnicou dokázali držať krok iba prvý polčas. V ňom sme si vytvorili aj zopár sľubných príležitostí, tie však ostali nevyužité. Najmä dnes aktívny Kafu mohol 3 krát sám zoči voči brankárovi skórovať. Rozhodol gól na 0:2 po našej chybe, predtým sme však nedotiahli 2 sľubné akcie. Najprv išiel Pepe sám na brankára zľava a aj jeho dorážka skončila na tyči a potom dvojička Brčo Míňo takmer zasúvala do prázdnej no bol z toho len roh. Od stavu 0:2 už bolo iba jedno mužstvo na ihrisku a to Dubnica.

3. kolo Makroteam Žilina - KPPB 1:2 (0:1)

Karty:
Zostava: Horvát – Čuhár, Dostál, Bednár, Kafún – Polomský, Matyáš, Mlynarovič ©, Čermák - Cibák
Komentár:

Do Žiliny sme si išli po body, nepriniesli sme však žiaden. V prvom polčase mali viac z hry domáci, my sme mali tažké nohy. Inkasovali sme po šikovne rozohranom aute. Postupne sa ale hra vyrovnávala, najmä naša prvá 4ka súpera miestami dusila. Naša iniciatíva vyustila vyrovnávajúcim gólom zo 6tky (Putko nekompromisne premenil) po ruke súpera. Tri a pol minúty pred koncom súper znovu udrel po aute, tentokrát so štastím. Naša power play už gól nepriniesla.

4. kolo KPPB - Bulldogs Poprad 5:3 (2:1)

Dátum: 5. 10. 2007
Čas: 18:30
Súper: Bulldogs Poprad
Výsledok: 5:3 (2:1)
Kan. bodovanie: Polomský (Mlynarovič), Horvát (Polomský), Kafún, Matyáš (Bednár), Mlynarovič (Bednár)
Karty: Bednár (ŽK), Dostál (ŽK)
Zostava: Horvát – Kafún, Dostál, Bednár, Csicsay – Polomský, Matyáš, Ondruš, Mlynarovič ©
Komentár:

O naše prvé víťaztvo sme museli bojovať do konca. Skóre otvoril Brčo, jeho volej bol ukážkový, bránu takmer posunul. Poprad kontroval strelou po zemi k tyči typickou akciou cez pivota. 18 sekúnd pred koncom polčasu sme použili Oliho a jeho projektyl z 12 metrov vyhnal pavúka. Drúhy polčas sme začali aktívne, Kafuho priamy kop sa šťastne odrazil do popradskej brány. Kafu si už priemerový gól za Barabérov za svoje výkony zaslúžil. Na 4:1 efektívne zasúval Míňo po biliardovej akcii. Potom sme si to skomplivali keď sme zbytočne faulovali a už 11 minút do konca kopal súper 10m. kop, ktorý aj premenil. Nato hrali Popračania power play prekvapivo dobre a po viacerých strelách sa im jedna ujala. Výhru pečatil Mlynkie, keď mu na tácke naservíroval asistent zápasu Jugoš.

Karty: Bednár (ŽK), Mlynarovič (ŽK)
Zostava: Horvát – Ondruš, Dostál, Bednár, Čermák – Polomský, Kafún, Mlynarovič ©, Cibák
Komentár:

V príjemnej atmosfére sme odohrali nie najlepší zápas. Súper na prevyšoval svojou kombinačnou hrou. Po ich úvodnom tlaku bez efektu sme udreli my. Najprv Foter orazil obe žrde a následne Mydlo trafil vinkel po Jugošovej brilantnej prihrávke. Levice ešte pridali a do polčasu otočili misku váh na ich stranu. Smolný bol najmä gól 20 sekúnd do konca polčasu. V druhej polke sa nič nezmenilo. Potom rozhodca prísne odpískal 6tku po Mlynkieho ruke, tá ale ostala nepremenená. Prišli dva momenty, ktoré mohli znamenať všeličo. Kafu sa valil sám na brankára, riešil to dobre, ponad neho, škoda len že kúsok vedľa. Hneď na to Brčo takisto sám ale kľučka mu nevyšla. 6 minút do konca sme hrali power play a to už prinieslo iba dva góly do našej siete. Levice si vyhrať zaslúžili.

Karty: Čermák (ŽK)
Zostava: Horvát – Čuhár, Matyáš, Kafún, Čermák – Polomský, Ondruš, Mlynarovič ©, Dostál – Sedláček
Komentár:

Pred slušnou diváckou kulisou sme prvý krát okúsili ako sa hrá proti majstrovi. Vedeli sme, že Fofo už myslí na piatkový zápas proti Dubnici a chceli sme to využiť. Fofáci mali celý zápas prevahu. Prvý krát udreli v 5 min. keď sa strelec pekne zbavil Mlynkieho a potom si položil aj Oliho. Gól na 0:2 padol po podobnej akcii. Barabéri ale hrýzli. Mydlo a Putko sa valili sami na brankára, no ani jeden netrafil bránu. Pekne sme zahrali aj priamy kop. Polčas sa skončil a my sme si povedali, že chceme dať aspoň gól. Nepodarilo sa, ešte dva krát sme inkasovali. Prekvapením bolo miestami príliš statické bránenie našej power play, Oli mal dosť času, gól sme ale nedokázali streliť. Dnes mrzia dve veci. Nepríjemné zranenie Pepeho, ktoré si vyžiada dlhšiu pauzu a to, že sme nedali gól pretože sme mohli.

7. kolo Across Pinerola - KPPB 3:3 (0:2)

Dátum: 26. 10. 2007
Čas: 20:10
Súper: Across Pinerola BA
Výsledok: 3:3 (0:2)
Kan. bodovanie: Polomský (Matyáš), Čuhár (10m. kop), Čuhár (10m. kop)
Karty: nikto
Zostava: Horvát – Polomský, Matyáš, Mlynarovič ©, Čermák – Čuhár, Ondruš, Bednár, Csicsay – Kafún