Baráž o Extraligu, jún 2007

C.V.S. JAKO BORSKÝ MIKULÁŠ - KPP BARABÉRI BRATISLAVA 5:3 (2:1)
góly: Pavlovič 4, Fišan – Mlynarovič (Horvát), Mlynarovič (Horvát), Mlynarovič (Polomský)
ŽK: Pavlovič, Švrček - Csicsay
Zostava: Horvát - Čuhár, Dostál, Bednár, Csicsay - Matyáš, Polomský, Mlynarovič (C), Cibák

KLÁŠTORNÁ KOŠICE- KPP BARABÉRI BRATISLAVA 2:3 (2:2)
góly: Bečka, Kalmár – Polomský, Csicsay, Mlynarovič (Horvát)
ŽK: Bečka, Kalmár, Škovran, Bajtoš – Mlynarovič
ČK : Kalmár (KE)
Zostava: Horvát - Čuhár, Dostál, Sedláček, Bednár, Csicsay - Matyáš, Polomský, Mlynarovič (C), Čermák

KPP BARABÉRI BRATISLAVA - NEOGRAFIA MARTIN 3:1 (0:1)
góly: Horváth, Polomský, Horvát - Ďurkovič
ŽK : Csicsay (Barabéri)
Zostava: Horvát - Sedláček, Dostál, Bednár, Csicsay - Matyáš, Polomský, Mlynarovič (C), Cibák (Čermák)

5. FSC Nafta Malacky*

C.V.S. JAKO Borský Mikuláš a KPP Barabéri Bratislava postúpili do najvyššej slovenskej súťaže – 1. SLF.

* Mužstvo bolo vylúčené z baráže a výsledky boli anulované.

Komentáre k zápasom:

KPPB odohrali svoj najdôležitejší turnaj v živote. V báraži sme obstáli nasledovne:

1.      Borský Mikuláš:

S favoritom sme sa chceli riadne popasovať. Od začiatku sme ale ťahali za kratší koniec. Neustále sme museli doťahovať dvojgólové manko. Najlepší hráč baráže Pavlovič nám strelil úvodne dva góly po individuálnych akciách. Svoj veľký turnaj začal hrať brankár Oli a jeho asistenciu efektne aj efektívne pätou zasunul Mlynkie (1:2). V druhej polke sme hneď z úvodu inkasovali, opäť Pavlovič. Potom sa hralo dlhšie bez gólov. Mlynkie opäť pätičkou korigoval na 2:3. Následne si postavil po 6tom faule desinu Pavlovič a bolo 2:4. Súperov brankár nás dorazil gólom na 2:5 pri našej power play. Mlynkie ešte korigoval po peknej prihrávkach Oliho a Brča na konečných 3:5. Ozdobou zápasu boli naši skandujúci fanúšikovia. My sme v zápase nesklamali, porazil nás jeden hráč.

2.      Kláštorná Košice:

Vedeli sme, že Martin a Košice remizovali vo vzájomnom zápase a tak sme chceli vyhrať. Bol to veľmi náročný zápas, najmä na našu psychiku. Súper rýchlo otvoril skóre zápasu. My sme však mali Brča a ten bombou do vinkla vyrovnal. Potom sa presadil aj tank Čičo a bolo veselšie. Ibaže ihneď z protiútoky Košice prudkou strelou pod brvno vyrovnali. V druhej polke sme boli aktívnejší, aj preto že Košičanom dochádzali sily keďže mali už iba dvoch hráčov na striedanie. Po faule zo zadu a druhej žltej sme hrali presilovku, v ktorej Mlynkie trafil žrď. Jeho okamih ale prišiel. 90 sekúnd do konca ho perfektne našiel útočiaci brankár Oli a Mlynkie z prevej rozhodol. Patrične to oslávil a videl tak žltú kartu. Súper skúsil power play a 30 sekúnd do konca nastrelili brvno. Prvé tri body sme ale brali my hoci celý kolektív musel siahnuť na dno svojich fyzických i psychických síl! V zápase sme prišli a bojovníka Putka, čo bolo obrovská strata.

3.      Neografia Martin:

Zápas zápasov sme hrali na druhý deň ráno. Martin nás zaskočil aktívnou hrou a nebyť famózneho Oli polčas mohol vyzerať oveľa horšie. Našťastie inkasoval iba raz keď mal zakrytý výhľad. V šatni najprv viseli hlavy ale potom sme sa vyhecovali. Vedeli sme, že je to posledný polčas sezóny. Vybehli sme zo šatne a začali sa diať veci!. Búšili sme no gól neprichádzal. Musel by som menovať všetkých, každý jeden tam mal svoj dôležitý moment, ťažké návraty, spálené tutovky, obranné zákroky, to všetko, čo patrí k futsalu sme predviedli. 6 minút do konca Oli na svojom tradičnom výlete a bum, jeho strela skončila v bráne. Paráda! Pár sekúnd na to, to zobral na seba snáď najlepší Barabér Brčo. Cez jasle a nekompromisnú hru telom zakončil vedľa brankára a bolo 2:1. A začalo sa hrať posledných 5 minút baráže. Bránili sme zubami nechtami. Čerešničkou bol gól najlepšieho hráča baráže Oliho do prázdnej z celého od tyče do tyče a dnu 1 sekundu do konca.

A to čo bolo potom v hale a v šatni tak to už nebude. Víťazná pieseň nám ešte všetkým hučí v ušiach.

Teraz ovečky moje ☺ dačo pre Vás: " to čo sme spolu dosiahli nám už nikto nikdy nevezme. Založili sme si klub, 8 rokov sme spolu hrávali, hrali o záchranu v 2. SL lige a potom sa začala éra úspechov. Rôzne turnaje, mnoho výhier v druhej lige a zrazu čo? Extralííííígovíííí extraligovííí "