Manchester, 2009

Turnaj Umbro futsal cup Manchester (27.-31. 8. 2009)

 1. zápas – KPPB vs Bourne (Anglicko) 14:0 (5:0)

Zostava: Horvát (Šimkovič) – Dostál, Čuhár (Kontšek), Bednár, Sivíček – Polomský, Matyáš, Mlynarovič©, Csicsay

KB: Dostál (Sivíček), Matyáš, Bednár (Sivíček), Csicsay (Polomský), Polomský (Mlynarovič), Bednár (Sivíček), Sivíček (Bednár), Csicsay (Mlynarovič), Dostál, Mlynarovič (Csicsay) Bednár (Dostál), Sivíček (Bednár), Csicsay (Mlynarovič), Csicsay

V úvodnom zápase turnaja sme čakali ťažšieho súpera. Prognózy a varovania usporiadateľa sa vôbec nenaplnili. Súper zložený z 1 Angličana, 2 Poliakov, 1 Čecha a 5 brazilcov bol skvelou vychutnávkou.. Nemali žiadny systém, pôsobili ako pozberanci. Naložili sme im čo to šlo. Harcovník Pepe to spustil a potom to už padalo. Naviac gĺov dal Čičo.

 

2. zápas – KPPB vs Machester (Anglicko) 5:2 (2:1)

Zostava: Horvát – Dostál, Čuhár Bednár, Sivíček – Polomský, Matyáš, Mlynarovič©, Csicsay (Cibák) 

KB: Sivíček, Čuhár (Dostál), Sivíček (Bednár), Mlynarovič (Polomský), Bednár (Sivíček)

Domáci tím hrajúci najvyššiu anglickú súťaž už bol kvalitný. Dva krát sa na im podarilo vyrovnať . Naša prvá 4ka hrala skvelý zápas zatiaľ čo tej druhej nešli nacvičené herné veci a tak Mlynky naordinoval, aby táto 4 ka hrala s Olim power play a vyšlo to v podobe Mlykyho typickom zakončení. V závere už len brilantná dvojica Jugoš a Ondro korunovala svoj výkon posledným 5. gólom.

 

3.zápas – KPPB vs Liverpool (Anglicko) 3:0 (1:0)

Zostava: Šimkovič – Čuhár, Kontšek, Sivíček, Cibák – Polomský (Matyáš), Sedláček ©, Bednár, Dostál

KB: Sivíček (Šimkovič), Bednár (Dostál), Kontšek (Sivíček)

Vedeli sme, že máme isté semifinále. Šancu dostali aj iný hráči, najmä pre mladíka Miša to bola super skúsenosť. Súper sme predčili od brankára až po koncovku vo všetkých činnostiach. Ukázali sme plno parádnych akcií.

 

4. Semifinále KPPB vs Kickers (Anglicko) 3:2 (1:1)

Zostava: Zostava: Horvát – Dostál, Čuhár Bednár, Sivíček – Polomský, Matyáš (Kontšek), Mlynarovič©, Csicsay

KB: Mlynarovič (Polomský), Horvát (Dostál), Mlynarovič (Kontšek)

Proti naturalizovaným Brazilcom sme to mali veľmi ťažké. Bol to urputný boj. Obhajca trofeje na nás vyrukoval typickou brazílskou hrou a my zas na nich to naše - defenzívnu deku s premyslenými kontrami. Za stavu 0:1 nám bolo veľmi ťažko. Mlynky však ešte do polčasu spustil Oliho powerplay a sám zo svojho obľúbeného mieste vyrovnal. V druhej polke sme opäť vytiahli Oliho a ten najprv vbehol s loptou až do 6tky ale zbytočne prihrával. Následne im spravil to isté, tento krát však s gólom. Potom to bol festival našich zahodených šancí.

GWG nakoniec vsietil Mlynky po jeho už klasickej pätičke. Súper 2 minúty pred koncom bombou z priameho kopu korigoval. Z postupu do finále sme mali obrovskú radosť.

 
5. Finále KPPB vs Buenos Aires (Nórsko)

Zostava: Horvát – Dostál (Sedláček) , Čuhár Bednár, Sivíček – Polomský, Matyáš (Kontšek), Mlynarovič©, Csicsay (Cibák)

KB: Sivíček, Mlynarovič (Horvát) Bednár (Sivíček), Čuhár

Veľké finále! Tím sa na predzápasovej porade neskutočne zomkol. Mladí 22/23 roční Nóri boli skvele technicky vybavení, pripomínali nám českú 19tku. Bol to súboj dvoch generácií. Keď sme na zápas nastupovali, kričali sme po sebe: „poďme starci., bojujme, nechajme tam všetko!!!“ Norí nám ale dali rýchly gól na ktorý sme dlho nevedeli reagovať. Našťastie Ondro priamo z rohu vyrovnal, čo prinieslo kľud na naše futsalky. Mlynky nečakane zmenil taktiku, museli sme hrať celoplošný presing lebo tí nórsky mladíci bol strašne dobrí 1 na 1. Aj keby sme boli akokoľvek zatvorení, rýchlymi kľučkami nás prečíslovali. Táto taktika bola správna, jej cieľom bolo nenechať ich spracovať loptu. Boli sme oveľa silnejší v hre telom a nepúšťali sme ich teda do hry 1 na 1. Do konca polčasu prišlo parádne striedanie Brčovej 4ky, mladíkov sme tak zomkli, že nevedeli kde sú. Efektne nám hral pivot Cibo. Na 2:1 dával kapitán Mlynky a ako ináč – pätičkou po nacvičenej power play. Hviezdna dvojička Jugoš Ondro korunovala svoj turnajový výkon gólom na 3:1 (GWG). V záver ešte bojovník Putko prestrelil všetko. Na konečných 4:2 nám dali Nóri gól do prázdnej keď využili chybu pri našej power play. 

Pri preberaní trofeje sme boli šťastní asi ako nikdy predtým. Unavení, starí, ale šťastní!!!!

 

Mlynky: Ovečky, ďakujem za bojovnosť, partiu! To čo sme tam spravili nám nikto už nevezme. Som presvedčení, že Manchester a norí boli od nás lepší. Ukázali sme im, že v zápase o všetko nás nemôžu poraziť!

Späť ku dňom., chlapci ja nezabúdam!!

 

Celkové kanadské bodovanie

 

G

A

spolu

Sivíček

6

6

12

Bednár

6

3

9

Mlynarovič

5

3

8

Csicsay

4

1

5

Dostál

2

4

6

Polomský

1

3

4

Čuhár

2

0

2

Kontšek

1

1

2

Horvát

1

1

2

Cibák

0

0

0

Šimkovič

0

1

1

Sedláček

0

0

0

Matyáš

1

0

1

 

Rozhovor s Martin „Mlynky“ Mlynarovičom:

Gratulujeme k víťazovu, Aký bol turnaj?

Ďakujeme. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný. Organizátor sa o nás staral ako v perinke. Doprava, ubytovanie v luxusnom hoteli, hala, rozhodcovia, to všetko klapalo. Úroveň turnaja bola striedavá. Od veľmi slabých tímov až po manšafty, ktoré hrali nacvičené veci. Najlepšie mužstvá tam boli domáci Manchester s brazílskym trénerom a mladíci z Nórska.

Vy ste ale porazili všetkých, ako sa Vám to podarilo?

Rozhodili 10 ročné skúsenosti a skvelá pratia. Po prehliadke Old trafford sme boli zomknutí ako nikdy v živote! Boli to taktické boje. Semifinálový zápas bol veľmi náročný na psychiku, vedeli sme že sme od tých brazilcov lepší, organizovanejší, tí ale veľmi bojovali. Finále bol boj ako hrom, mladíkov sme porazili hlavou ale i fyzickou silou.

Kedy ti bol na turnaji najhoršie?

V semifinále za stavu 0:1 keď sa po nevydarenom signále „na život“ pohádala inak nerozlučná trojica Mino, Brco a ja. Ukludnili sme sa, vybehli sme a tam a ja som parádne po powerplay vyrovnal.

Kedy ti bolo naopak najlepšie?

Samozrejme keď som nadvihol ten ťažký pohár. Chlapci ma začali vyhadzovať nad ich hlavy Predtým ešte aj v šatni Manchestru kde sme sa fotili. Celkovo sme si užili kopec srandy.

Koho alebo čo by si vyzdvihol?

Hlavne toho bojovného ducha. Nedávno som spomínal, že v zápase o všetko neprehrám. Stalo sa. Kto to videl, vie ako sme hrali. Prvý kráť v živote som pochopil, čo je to ísť na dno našich síl. Takže v prvom rade vyzdvihujem partiu. Osobne som spokojný s momentom keď som počas finálového zápasu zmenil taktiku a tá klapla. A oslavy boli do ranných hodín. Ešte dnes nás bolí hlava...

(c) VM 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode