Winter Cup, Brno 2007

15.ročníku futsalového Winter Cupu v Brne, hraného 06.-07.01.2007, ktorého sa zúčastnili Lund Malmö (Švédsko), Solör Oslo (Nórsko), FV Bad Vilbel (Nemecko), Stella Rossa tipp3 Viedeň a Murinex All Stars Viedeň (Rakúsko), Teesside club (U.K.), Across Pinerola Bratislava, Karpatia UK Bratislava, Program Dubnica a Baraberi Bratislava (Slovensko), týmy 1. českej futsalovej ligy Era Pack Chrudim, Eco Investment Praha, SK Kladno a Helas Brno a tým 2.ligy Tango Brno, slovenskí futsalisti zanechali výborný dojem.

KPPBarabéri sa turnaja zúčastnili prvý krát. Odohrali sme famózny turnaj! Los nám pridelil 2 súperov z kategórie najnáročnejších.

 

KPPB – Eco Investment Praha           0:4 (0:0)

Zostava:

Šimkovič – Horvát, Matyáš ©, Bednár, Čermák – Čuhár, Sedláček, Ondruš, Csicsay

 

Počas zápasu mal súper jednoznačnú prevahu. V prevej polke nastrelil 2 krát tyč, naša kvalitná defenzíva a brankár Šimek nás ale držali. Polčas sme kľudné mohli vyhrať 1:0 pretože Čičo parádne potiahol a Maťov teč vyrazil goalman na tyč. V druhej polke sme inkasovali 4 góly najmä vďaka schopnosti súpera individuálne sa presadiť 1 na 1. Sami sme mohli minimálne 2 krát skórovať, strieľali sme však mimo brány. Zo vstupu do turnaja sme ale mali dobrý pocit!

 

KPPB - Teesside club (U.K.)              8:0 (2:0)

Zostava:

Horvát – Dostál, Polomský, Mlynarovič ©, Cibák - Čuhár, Sedláček, Ondruš, Csicsay

Kanadské bodovanie:

Polomský (Cibák), Čuhár (Sedláček), Cibák (Dostál), Csicsay (Čuhár), Csicsay (Čuhár), Polomský (Csicsay), Cíbák (volej po prihrávke angličana z autu), Mlynarovič (Cibák)

 

Do hry sa dostali ďalší 4ia hráči, Oli sa presunul do brány. Angličania bojovali počas celého zápasu, my sme však boli nad ich sily. Predviedli sme skvelé akcie, bavili sme sa futsalom. Mlynkie nemal deň pretože spálil 5,6 čistých príležitostí. Ostatným však sypalo. Oli začal písať svoju veľkú knihu, ktorej prvá kapitola sa volala Shut out.

 

KPPB – ČR 21                                   5:0 (3:0)

Zostava:

Horvát – Matyáš, Čuhár, Bednár, Čermák – Dostál ©, Polomský, Mlynarovič, Cibák

Kanadské bodovanie:

Cibák (Dostál), Matyáš (Bednár), Mlynarovič (Čermák), Cibák (Mlynarovič), Polomský (Čermák)

 

Napriek tomu, že Managére dopredu oznámil nominácie jednotlivých 4iek všetkým hráčom, team sa rozhodol za účelom vystuženia obrany nasadiť zabijaka Putka na miesto Oliho, ten teda nastúpil v bráne a nie v poli. Akoby sme cítili, že sa môže stať veľká vec. Počas celého zápasu mál súper hernú prevahu, to sa však dalo čakať. Podali sme takticky vyspelý výkon, presúvali sme perfektne. Nebol jeden slabý článok. Na 1:0 dával Cibo po skvele rozohranom priamom kope. Následne udrel aj Milan. Tu už bolo cítiť, že Levíčatá začínajú mať strach. Vyhrávali sme osobné súboje. Na to sme to chceli aj postaviť. Potom sme mali šancu hrať 4 na 3 lebo došlo k vylúčeniu českého hráča po odpornom faule na Brča. Nebyť toho faulu tak preletí ako blesk až do brány súpera. Polčas sme vyhrali 3:0 keď 3tí gól dával po brejku Mlynkie. Gólu predchádzala skvelá indi akcia pivota Mydla.

Do druhej polky nastúpili českí mladíci s tým, že nás ešte viac pritlačia. Ibaže starí harcovníci v obrane podporovaní zodpovedne sa vracajúcim útočníkmi odolávali skvele. Navyše za chrbtom sme mali Oliho a ten odstránil všetko čo prešla za nás! Raz ale bola prekonaná celá obrana, Oli bol pri opačnej tyči a český mladík dával pecku do prázdnej lenže v tom tromf Mlynkie vytiahol takú šmýkačku, čo vyrazila dych všetkým, ktorí to videli. Tribúny jasali! (chlapci radím Vám prestaňte sa so mnou kamarátiť lebo toto budete počúvať do konca života!!! A každý deň Vám pošlem email s jedným slovom – skluz). Gól číslo 4 bol excelentný. Mlynkie zahral roh, Cibo už očami naznačoval, že ju chce tam, kde vždy a ten volej bol taký, že brankár stál ako prikovaný. Tak sa súper odhodlal k power play. Keď bola na pľaci trojka Jugoš, Putko, Míňo, tak to sa snáď nedalo inkasovať. Čerešničkou bol Brčov gólik do prázdnej. Druhá kapitola Oliho knihy sa tak volala Shut out jak hovado.

 

Tak sme postúpili do ¼ finálovej skupiny z druhého miesta.

 

KPPB – Era Pack Chrudim               5:0 kontumačne

 

Po náročnej oslave víťazstva nad ČR 21 sme sa dostavili na 8:30 na zápas. Súper však neprišiel. Údajne kvôli tomu, že mali nesprávny čas. Podľa toho, čo sa hovorilo v kuloároch, išli na víťazstvo v turnaji, pretože sa hodne posilnili na druhý hrací deň. Tak nám prialo šťastie.

 

KPPB – Karpatia Bratislava           5:2 (1:1)

Zostava:

Šimkovič – Matyáš, Čuhár, Sedláček, Čermák – Dostál ©, Polomský, Ondruš, Cibák,  Csicsay

Kanadské bodovanie:

Csicsay (Polomský), Čuhár (Šimkovič)  Csicsay (Dostál), Polomský, Ondruš (Šimkovič)

 

Vedeli sme, že nám stačí remíza na postup a aj to, že súper tesne pred tým dohral zápas s ECO Praha. Pamätali sme si ako nám Bčko Karpatie uchmatlo v našej lige 3 body, tak sme mali o motiváciu naviac. Vzhľadom na “rekondičný pobyt“ v TWO FEJSIS do skorých ranných hodín sme museli točiť všetkých hráčov. Opäť sme podali disciplinovaný výkon, Šimek sa nedal tiež zahanbiť a hore úradoval najmä Laskonka Čičo. Po jeho prvom góle však súper vyrovnal. Polčas tak skončil 1:1. Hneď v úvode druhej polky unikol bojovník Putko a bolo 2:1. Potom opäť Čico zasúval na 3:1. Karpatia ale šlapala ďalej a stav sa menil po našom vlastnom góle. Ich power play už priniesla iba 2 góliky do ich siete. Postúpili sme tak do semifinále. Tretia kapitola Oliho knihy sa tak volala Dobre som rozcvičil Šimeka J

 

Semifinále:

KPPB – Program Dubnica                 1:3 (0:3)

Zostava:

Horvát – Matyáš, Čuhár, Sedláček, Čermák – Dostál ©, Polomský, Ondruš, Cibák,  Csicsay

Kanadské bodovanie:

Matyáš (Dostál)

 

Neskorší víťaz turnaja bol nad naše sily. Dubnica nás v podstate k ničomu nepustila a nebyť Oliho, tak mohlo byť viac. Zaznamenali však čestný úspech v podobe gólu na 1:3, pri hre s vysunutým brankárom. Ten gólik bol fakt pekný, do prázdnej ho zasúval Míňo. Štvrtá kapitola Oliho knihy je Robil som čo sa dalo.

 

O 3 miesto:

KPPB – Helas Brno                           1:2 (0:1)

Zostava:

Šimkovič/Horvát – Matyáš, Čuhár, Sedláček, Čermák – Dostál ©, Polomský, Ondruš, Cibák, Csicsay

Kanadské bodovanie:

Csicsay (Horvát)

 

Z posledných síl sme sa vrhli do súboja o bronz. Náš súper síce mal viac z hry, ale my sme vôbec neboli horší. Prvý gól prišiel skoro. Pecka z ľavej strany do vinkla sa ozaj vydarila. Napriek únave sa hral futsal hore dole. Vytvorili sme si ozaj minimálne 5 čistých šancí. Ak sme trafili bránu, brankár vždy senzačne kryl. Šimek a Oli čarovali každý po polčase. Pri power play s Olim hore sme znížili na 1:2 a sekundu do konca sme nastrelili tyč a Foter už z uhla do prázdnej nedal. Tak ako sme mali šťastie, keď Chrudim nenastúpila, tak sme mali smolu, v súboji o 3 miesto.

 

Na záverečnom odovzdávaní cien sme si to ozaj užívali. Prebrali sme krásny pohár za 4té miesto a vecné ceny. Posledná kapitola Oliho knihy sa vola: Prevzal som ocenenie za naj goalmana na turnaji! Oli gratulujeme a vieme, že to nebola posledná kniha...

 

BRAVO BARABÉRE, BRAVO BRAVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

(c) VM 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode